10 טיפים חובה למטבחים מעוצבים

אם אתם מעוניינים לשדרג את המטבח או לרכוש מטבח חדש לבית חדש, אתם חייבים לקרוא מאמר זה! כאן תוכלו לקבל את כל המידע על עיצוב מטבחים אשר יסייע לכם לבחור את המטבח הנכון לבית הנכון. אם הגיע הזמן לעצב מטבח בבית, לא עושים כלום בלי לקרוא מאמר זה!

1. תכננו מראש את עיצוב המטבח

עיצוב המטבח עשוי להיות בפורמט כפרי או בורגני. כמובן שלעיצובים הכפריים ישנם המון תת סוגות כמו פרובנס (חום ולבן), איטלקי (חום עץ) ועוד, וגם לעיצובים הבורגניים יש המון סגנונות (הייטק לבן, מטבח שחור, ועוד). המשותף לכלל המטבחים הכפריים הוא מוטיב הפיתוחים על הדלתות; הן צריכות להיות דלתות מגולפות. הידיות עגולות או מעוגלות. משקופי הדלתות בארונות – לרוב עגולים. כאשר המטבח בורגני צורת היסוד הבסיסית היא המלבן. בחלק מהארונות נהוג להציב מלבן מדורג עם 2 קדקודים. צורת הדלתות עצמן – חלקה ללא פיתוחים. ארונות פורמייקה, למשל, מאד מאפיינים בית בורגני בעוד ארונות פולימר מגולף או עץ טבעי מגולף יאפיינו עיצוב כפרי.

2. תכננו את צביונו של המטבח

לצביון המטבח מקום מיוחד מאד במרקם העיצוב. עליו להיות מבוסס על נוסחת צבעים קבועה: הייטק – לבן בלבד, איטלקי – חום בלבד, פרובנס – שילוב של השניים, וכד'. לרוב, מטבח שמבוסס יותר על הגוון החום יתאפיין בצביון עתיק ומטבח בעל צבעים לבנים ובהירים יתאפיין בצביון מודרני.

3. תכננו את מיפוי הריהוט במטבח

שיש המטבח, ארונות המטבח, מגירות המטבח והאי (אם יש מקום) צריכים להיות מתוכננים היטב. נהוג לעשות זאת על פי מיקום פתחי תשתיות הגז והחשמל. אם החדר עוד לא בנוי, מומלץ לתאם את בניית התשתיות עם חברת המטבחים.

4. תכננו את מכונות ומכשירי המטבח הקבועים

מקרר בהפעלה אנלוגית או עם מסך דיגיטלי? תנור עם או בלי כיריים? אם הוא ללא כיריים, האם הן יהיו אינדוקטיביות או גז? או שמא שילוב של השניים? המכשור שאתם מביאים למטבח חייב להתאים לצרכים שלכם וגם לעיצוב המתוכנן עבור החדר.

מטבחי דניאל - מטבחים מעוצבים

5. מפו את חומרי הייצור במטבח בהתקני האחסון ובמשטחי העבודה

במטבחים כפריים מומלץ לבחור בחומר שביכולתו להיות מכופף ומגולף כמו עץ טבעי או פולימר, ואילו בעיצוב בורגני ניתן לבחור גם פורמייקה חלקה. גם אם יש לכם חומר אחר, ניתן לצבוע אותו בצבע אפוקסי כדי להגשים מרקם חלק המאפיין את המוטיב הבורגני. במשטחי העבודה מומלץ להסדיר משטח קרמי ולא אבן טבעית ולחסוך המון בלי לאב'ד מהאיכות. בטיפ הבא נפרט כיצד בוחרים קרמיקה איכותית.

6. טיפ לבחירת קרמיקה איכותית למשטח העבודה ולאי למטבח

בחרו במשטח קרמי בעל מקדם שחיקה בינוני 4-5. רצוי כי מקדם הספיגה יהיה נמוך על מנת למנוע מחומרים שיבואו במגע עם המשטח ליצור כתמי קבע. מומלץ ליישם טיפ זה גם עבור חיפוי המטבח שמגן על משטח העבודה בקיר.

7. טיפ לבחירת גופי פתיחה לארונות

חשוב לבחור בגופי פתיחה שיהיו נוחים לתפעול. מומלץ לקחת בחשבון את נוכחותם של ילדים וטף בבית ולהימנע מהתקני פתיחה מסוכנים. למשל ארון קלפות הוא ארון מאובטח שגם מונע מהילדים פציעות בשל היותו נפתח לגובה, וגם מונע גישה לא מורשית לחומרים מסוכנים במידה והוא מותקן בגובה.

8. טיפ לבחירת ברזים ופרזול

ידיות הפתיחה, ידיות הברזים והברזים עצמם צריכים להיות מותאמים בעיצוב זה לזה. חשוב לבחור באייטמים שיגרמו למטבח להיראות עקבי בעיצוב שלו. מומלץ להתייחס לצורות ולצבעים של האייטמים על מנת ליצור התאמה ביניהם לבין עיקר המטבח.

9. טיפ לבחירת מנדפים למטבח

המנדף ממוקם מעל לכיריים ומטרתו היא לסנן ריחות לא נעימים ואוויר דחוס כתוצאה מבישול. מומלץ לבחור במנדף שמגיע עם כל יחידת הנידוף, כולל תא כליאת אוויר דחוס ומפוחים שונים. מומלץ שעל המנדף תהיה מנורת LED שתוכל לשמש גם להפצת אור במטבח.

10. טיפ להצללת המטבח

במידה וישנו חלון במטבח, מומלץ לבחור בהתקן הצללה לשמירה על פרטיותכם וגם כתוספת עיצובית למטבח. מאד חשוב שאמצעי ההצללה יהיה קל לתפעול וייראה יפה במרחב.

לסיכום: מטבחי דניאל – הכתובת שלכם לרכישת מטבחי בוטיק

בחברת מטבחי דניאל משווקים מטבחי בוטיק לבתי אב בכל רחבי הארץ. החברה מחזיקה גם נגריית מטבחים אשר מייצרת ריהוט ופתרונות אחסון בוטיק למטבח. בואו לקנות את המטבח הבא שלכם בבית מטבחי דניאל!

ראו גם: מטבחים כפריים | מטבחים מעוצבים | מטבחים מודרניים